اخبار و آموزشبورس و فارکستحلیل ارزدیجیتال
موضوعات داغ

آموزش جامع تحلیل تکنیکال

بهترین اندیکاتور های تحلیل تکنیکال

آموزش جامع تحلیل تکنیکال

آموزش جامع تحلیل تکنیکال از رسانه اُرجیست.

تجزیه و تحلیل تکنیکال یک اصطلاح گسترده است که ما هنگام بررسی داده های بازار برای پیش بینی روند قیمت های آینده استفاده می کنیم.

از طریق این تجزیه و تحلیل ، ما می توانیم از انواع شاخص های تکنیکال استفاده کنیم تا حدس و گمان خود را در مورد اینکه قیمت ممکن است به کجا برسد ، تقویت کنیم.

تجزیه و تحلیل فنی در بسیاری از جنبه های سرمایه گذاری مالی استفاده می شود ، اما معمولاً در معاملات فارکس ، بورس ایران ، ارزهای دیجیتال ، کالاها و شاخص ها استفاده می شود.

برای درک تجزیه و تحلیل تکنیکال ، ابتدا باید اصول اولیه شاخص های تکنیکال را بیاموزید و از یک بستر تجاری با ویژگی های تجزیه و تحلیل تکنیکال استفاده کنید.

آموزش جامع تحلیل تکنیکال

برای تجزیه و تحلیل تکنیکال به چه چیزی نیاز دارید؟

برای انجام تجزیه و تحلیل فنی مناسب یک ابزار معاملاتی مالی مانند یک جفت ارز یا سهام بورس به برخی از نرم افزارهای نمودار با ابزارهای داخلی مانند نمایش داده ها ، توابع رسم و محاسبات ریاضی (مانند میانگین متحرک یا عقب نشینی فیبوناچی) نیاز دارید.

ما ابزار هایی مثل TradingView و MetaTrader 4 (MT4) را پیشنهاد میکنیم که به شما امکان دسترسی به تمام قابلیت های مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل تکنیکال را می دهد.

شاخص های تکنیکال چیست؟

شاخص های تکنیکال محاسبات ریاضی هستند که می توانند به سادگی یک خط روند باشند که به معامله گران اجازه می دهد تا تشخیص دهند که چه زمانی دارایی به اوج خود رسیده یا به پایان رسیده است.

از اطلاعات قیمت ، حجم بازار و دیگر موارد برای پیش بینی اینکه بازار مالی مورد تجزیه و تحلیل در چه مسیری قرار دارد استفاده می شود.

این دانش اساسی می تواند به معامله گر در شناسایی فرصت های معاملاتی کمک کند.

آموزش جامع تحلیل تکنیکال

شاخص های تکنیکال چگونه کار می کنند؟

آموزش تحلیل تکنیکال
آموزش تحلیل تکنیکال

پاسخ ساده این است که آنها کار خاصی نمی کنند! آنچه هستند اندازه گیری روانشناسی بازار هست.

آنها به سادگی نشان می دهند که قیمت در رابطه با قیمت های قبلی چه کاری انجام داده است ، بنابراین می تواند به عنوان راهنمایی برای معامله گران استفاده شود ، به عنوان مثال در مورد اینکه در زمان بسته شدن معامله برای کاهش ریسک ، زمان حد ضرر در کجا قرار داده شود.

از آنجایی که آنها صرفاً بر اساس داده ها عمل می کنند ، شاخص های فنی بسیار مفید هستند اگر ترجیح می دهید در تصمیمات معاملاتی خود احساساتی نداشته باشید ، یا بر این باورید که نظر دیگران ممکن است تصمیمات شما را در موقعیت خاصی تحت تأثیر قرار دهد.

یکی از راه های عملکرد شاخص های معاملاتی ، خطوط روند است که به معامله گران اجازه می دهد ببینند دارایی به سمت بالا یا پایین حرکت می کند ، بنابراین آنها را از خطاهای زمان بندی معاملات نجات می دهد.

دو نوع اساسی شاخص تکنیکال چیست؟

دو دسته اصلی وجود دارد که چندین شاخص فنی در آن قرار می گیرند: همپوشانی (Overlays) و نوسان ساز یا اسیلاتور (Oscillators).

آموزش جامع تحلیل تکنیکال

اندیکاتور همپوشانی چیست؟

اندیکاتور همپوشانی یک تکنیک اساسی تجزیه و تحلیل تجاری هست که شامل پوشاندن یک روند بر روند دیگر است. در مورد همپوشانی روی نمودار ، این بدان معناست که دو خط را با رنگ های مختلف روی نمودار نمایش دهید تا هر دو قابل مشاهده باقی بمانند.

اندیکاتور اسیلاتور چیست؟

یک نشانگر نوسان ساز یا اسیلاتور فاصله بین دو نقطه را بر روی نمودار تجزیه و تحلیل فنی اندازه گیری می کند تا حرکت (یا عدم وجود آن) را ردیابی کند.

متداول ترین نوع شاخص نوسان ، هر چند لزوما ساده ترین نیست ، اما میانگین متحرک است.

از این موارد برای تعیین اینکه کجا ممکن است قیمتهای جدید بالایی برای یک ابزار بر اساس بالاترین حد گذشته استفاده شود ، استفاده می شود.

این امر به معامله گران کمک می کند تا تعیین کنند که چه زمانی باید خرید یا فروش کنند تا بتوانند تصمیمات دقیق تری در مورد زمان افزایش ارزش دارایی ها قبل از تغییر روند فعلی بگیرند (مفهومی که تحت عنوان “حمایت” و “مقاومت” شناخته می شود).

دو شاخص نوسان ساز متداول وجود دارد:

نوسان ساز پیشرو (Leading oscillator) – شرایط فعلی بازار را اندازه گیری می کند تا نشان دهد چه اتفاقی احتمال دارد در آینده رخ دهد. شاخص های پیشرو معمولاً همراه با شاخص های تأخیر استفاده می شوند.

نوسان ساز عقب افتاده (Lagging oscillator) – شاخص های تأخیر اندازه گیری هایی بر اساس تاریخ اخیر هستند و شامل میانگین متحرک (MA) ، میانگین متحرک نمایی (EMA) و واگرایی همگرایی میانگین متحرک (MACD) هستند.

هنگامی که از این دو نوسان ساز استفاده می شود ، اطلاعات دقیق تری از احساسات بازار ارائه می شود و به پیش بینی بهتر حرکت احتمالی قیمت کمک می کند.

آموزش جامع تحلیل تکنیکال

بهترین شاخص های تکنیکال چیست؟

لیست فعلی بهترین شاخص های تکنیکال را می توانید در زیر مشاهده کنید.

ارزش دارد مدتی وقت بگذارید تا دریابید که هر یک از این شاخص های مهم چگونه کار می کنند و چگونه می توانند در تجزیه و تحلیل بازار و استراتژی های تجاری شما استفاده شوند.

1. Moving average (MA)

2. Exponential moving average (EMA)

3. Moving Average Convergence Divergence (MACD)

4. Relative Strength Index (RSI)

5. Percentage Price Oscillator (PPO)

6. Parabolic SAR

7. Average directional index

8. Stochastic oscillator

9. Standard deviation

10. Bollinger bands

11. Fibonacci retracement

12. Williams Percent Range (%R)

13. Commodity Channel Index (CCI)

14. Ichimoku cloud

15. On-Balance volume (OBV)

16. Accumulation/Distribution line

17. Aroon indicator

1. Moving Average Indicator (MA) (شاخص میانگین متحرک)

آموزش شاخص MA میانگین متحرک
آموزش شاخص MA میانگین متحرک

شاخص میانگین متحرک یکی از مشهورترین شاخص های فنی است و از آن برای شناسایی روندهای بازار استفاده می شود.

به عنوان مثال ، اگر MA کوتاه مدت از MA بلند مدت عبور کند ، این نشان می دهد که ممکن است در آینده روند صعودی وجود داشته باشد.

یکی دیگر از زمینه های رایج که در آن شاخص میانگین متحرک مورد استفاده معامله گران قرار می گیرد ، تعیین سطح معکوس روند است.

انواع مختلفی از میانگین های متحرک وجود دارد و برخی از معامله گران برای تأیید سیگنال های خود از بیش از یک مورد استفاده می کنند.

برخی از مثالها شامل میانگین های متحرک ساده ، نمایی (وزن بیشتر به اعداد اخیر) ، یا وزنی (اهمیت هر روز در دوره مرور) است.

2. Exponential Moving Average Indicator (EMA)

آموزش شاخص EMA
آموزش شاخص EMA

شاخص میانگین متحرک نمایی با سایر انواع MA متفاوت است زیرا به جای داشتن یک دوره تنظیم شده (به عنوان مثال 20 دوره) ، EMA دارای دو فاصله زمانی مختلف هست که برای محاسبه مقدار آن استفاده می شود.

به عنوان مثال ، اگر شما یک EMA با محاسبه میانگین متحرک 50/100 دارید ، اولین نقطه ای که برای محاسبه EMA استفاده می شود ، 50 با قیمت فعلی ، به علاوه 100 دوره قبلی ، فاصله دارد.

3. Moving Average Convergence Divergence (MACD)

آموزش شاخص Macd
آموزش شاخص Macd

MACD یک نوسان ساز تکنیکی است که دو میانگین متحرک نمایی را ترسیم می کند که یکی از آنها از دیگری کم شده است تا یک خط سیگنال یا “واگرایی” (خط MACD) ایجاد کرده و سپس به آن اضافه شود (سیگنال).

سه پارامتر اصلی وجود دارد – طول سیگنال ، میانگین متحرک/فراوانی واگرایی ، و دوره ای.

به صورت پیش فرض این مقادیر به ترتیب 12 ، 26 و 20 است. هر چه مدت زمان هر MA بیشتر باشد وزن بیشتری می بخشد اما حساسیت را نیز کاهش می دهد زیرا با افزایش زمان دوره های کمتری در طول آن ایجاد می شود.

4. Relative Strength Index Indicator (RSI)

آموزش شاخص RSI
آموزش شاخص RSI

شاخص قدرت نسبی یک شاخص حرکت تکنیکی است که میزان سود و زیان اخیر در طول زمان را مقایسه می کند ، سپس آنها را به عنوان یک نوسان ساز ترسیم می کند.

RSI در سال 1978 توسعه یافت و از آن زمان به یکی از محبوب ترین شاخص های نوسان ساز تبدیل شد.

5. Percentage Price Oscillator indicator (PPO)

درصد نوسان ساز قیمت یک شاخص حرکت تکنیکی است که تفاوت بین دو میانگین متحرک را ترسیم می کند ، جایی که یکی از این خطوط به میزان متناسب با سود سهام تغییر کرده است.

هنگام ترسیم PPO با مقدار اولیه %50 شروع می شود ، سپس با توجه به نوسانات بازار در بالا و پایین این سطح نوسان می کند.

6. Parabolic SAR indicator (PSAR)

SAR سهمی یک شاخص محبوب است که در تجزیه و تحلیل فنی برای تعیین قیمت تغییر در حرکت استفاده می شود.

SAR پارابولیک را می توان به عنوان یک بهبود در سیستم های متقاطع متحرک سنتی به دلیل رویکرد بصری تر آن برای تعیین تغییرات سیگنال مشاهده کرد.

متقابل خرید/فروش PSAR زمانی اتفاق می افتد که قیمت پایانی فعلی از خط خرید یا خرید (P-S) عبور کند یا کمتر.

ابزارها زمانی خرید می شوند که از قیمتی که در داخل یک کانال روند معامله می شد ، خارج شوند ، در حالی که سیگنال های فروش با شکستن سطح حمایت از ابزار رخ می دهد.

7. Average Directional Index (ADX)

آموزش شاخص ADX
آموزش شاخص ADX

ADX یک شاخص برای دنبال کردن روند است که قدرت یا ضعف حرکت قیمت سهام را اندازه گیری می کند.

هرچه مقدار بیشتر باشد ، روند قوی تر است – و برعکس برای مقادیر کوچکتر. ADX یک شاخص بسیار محبوب است و اغلب همراه با سایر شاخص ها برای ایجاد سیستم های تجاری استفاده می شود.

آموزش جامع تحلیل تکنیکال

8. Stochastic Oscillator Indicator

اسیلاتور Stochastic یک شاخص حرکت است که قیمت ها را با محدوده مقادیر در طول زمان مقایسه می کند. نوسان ساز از دو خط تشکیل شده است: خط٪ K و خط٪ D.

خط٪ K میزان حرکت قیمت نزدیک به نقطه بالای خود (معروف به K) را اندازه گیری می کند ، در حالی که خط٪ D میزان حرکت قیمت نزدیک به نقطه پایین (معروف به D) را اندازه گیری می کند.

وقتی هر دو خط بالاتر از خطوط مرکزی خود باشند ، این نشان می دهد که دارایی یا سهامی به “منطقه خرید” رسیده است. وقتی هر دو خط زیر خطوط مرکزی خود باشند ، نشان دهنده “منطقه فروش” است.

9. Bollinger Bands Indicators

نوارهای بولینگر مجموعه ای از سه خط هستند که نشان دهنده نوسان است ، یعنی محدوده قیمت هایی که در گذشته در آن معامله شده اند.

دو خط بیرونی نشان می دهد که در کدام سطوح بالا و پایین حرکت قیمت باید 90% مواقع معامله شود (نوار معاملاتی) در حالی که خط میانی نشان می دهد که قیمت در زمان واقعی بین این مرزها در حال تغییر است ، زیرا روز به روز در نوسان است.

به وقتی این نوارها منقبض می شوند (کوچک می شوند) ، این نشان دهنده نوسان زیاد است. وقتی این نوارها گسترش می یابند ، این نشان می دهد که ممکن است نوسانات کمی در شاخص دارایی یا بازار سهام وجود داشته باشد.

10. Standard Deviation Indicator

انحراف استاندارد یک معیار آماری از نحوه پراکندگی قیمت ها در میانگین قیمت است.

هرچه انحراف معیار نسبت به نوسانات متوسط ​​در دارایی یا شاخص بازار سهام بیشتر باشد ، نوسانات قیمت گذاری از روز به روز بیشتر (نوسانات شدید).

11. Fibonacci Retracement Indicators

آموزش شاخص فیبوناچی
آموزش شاخص فیبوناچی

اندیکاتورهای اصلاح فیبوناچی با گرفتن دو نقطه افراطی (معمولاً قله و ناحیه) ، تقسیم این فاصله بر عدد فیبوناچی – مانند 0.618 یا 23.62 – – و سپس کشیدن یک خط ضربه از هر یک از آن نقاط به نوبه خود به قیمت فعلی به این امر به معامله گران کمک می کند تا مناطقی را که در آن خریداران پس از سقوط قیمت از سطح حمایت و مناطق معکوس کلیدی که می توانند علامت معکوس بالقوه باشند ، تحت فشار شدید خرید قرار دهند ، شناسایی کنند.

بیشتر بدانید که سطوح فیبوناچی دقیقا چگونه است و چگونه می توانید از آنها در معاملات خود استفاده کنید.

تفاوت بین اصلاح فیبوناچی و گسترش چیست؟

یک پسوند فیبوناچی یک الگوی ادامه است ، در حالی که یک اصلاح فیبوناچی می تواند یکی از آنها باشد. تفاوت اصلی بین این دو این است که وقتی فرمت فیبوناچی از خط روند خارج می شود ، تمایل دارد حرکت قبلی خود را گسترش دهد ، در حالی که هنگام خروج از خط روند در طول اصلاح Fibo ، در جهت مخالف برعکس می شود.

12. Williams Percent Range (%R)

آموزش شاخص Williams R
آموزش شاخص Williams R

محدوده درصد ویلیامز یک شاخص نوسان است که میزان اقدامات اخیر قیمت را نشان می دهد.

با کم کردن کم از زیاد و سپس تقسیم آن بر دو محاسبه می شود (نتیجه بین 0 تا 100 درصد خواهد بود).

یک قرائت قابل توجه می تواند شرایط بیش از حد یا خرید بیش از حد را نشان دهد که ممکن است نشان دهنده وارونگی در جهت روند در دو طرف صفر باشد.

به طور معمول هنگام استفاده از این شاخص ، معامله گران می خواهند ارزش های بالای 70% را به عنوان سیگنال هایی برای گرایش به سمت موقعیت های خرید مشاهده کنند در حالی که خوانش زیر 30% نشان دهنده شرایطی است که در آن سفارشات فروش بیشتر موفق می شوند.

13. Commodity Channel Index (CCI)

شاخص کانال کالا یک شاخص گستردگی بازار است که برای تعیین اینکه آیا روندهای صعودی یا نزولی قیمت های آتی کالاها در هر روز غالب تر هستند یا خیر مورد استفاده قرار می گیرد.

با کم کردن کم از زیاد و تقسیم آن بر دو محاسبه می شود (نتیجه بین -100 تا 100 درصد خواهد بود).

اگر مقادیر CCI مثبت بود ، گاوها از 50٪ بیشتر از خرس ها هستند. برعکس هنگامی که مقادیر به زیر 0 می رسند ، به این معناست که خرس ها برتری دارند تا زمانی که خوانش ها زیر 50% باقی بمانند. مقادیر بالای 100% نشان دهنده شرایط خرید بیش از حد است در حالی که ارزش های زیر -100 نشان دهنده شرایط بیش از حد فروش است.

از معاملات در چنین شرایطی باید اجتناب کرد زیرا هر دو بازار باید معکوس شوند تا یک ترید بلندمدت کار کند.

14. Ichimoku cloud indicator

اندیکارتو ابر ایچیموکو با کشیدن چهار خط ایجاد می شود. خط اول “tenkan-sen” (پایگاه پشتیبانی) است ، و پس از آن “kijun-sen” که به عنوان گسترش مقاومت برای ایجاد یک کانال تجاری عمل می کند.

در زیر این دو میانگین متحرک دیگر وجود دارد – شاخص های تاخیری و شاخص Ichimoku به ترتیب. آنها با هم ابر Ichimoku را ایجاد می کنند.

15. On-Balance Volume Indicator (OBV)

OBV یک شاخص مبتنی بر حجم است که فعالیت تجارتی خریداران و فروشندگان را اندازه گیری می کند.

با ورود بیشتر معامله گران به موقعیت های بلند ، OBV خرید افزایش می یابد ، در حالی که با هر معامله گر جدید موقعیت های کوتاه ، OBV فروش افزایش می یابد.

16. Accumulation/Distribution Line Indicator (A/D)

خط A/D یک نوسان ساز حرکت است که رابطه حجم معاملات با تغییرات قیمت را اندازه گیری می کند.

یکی از راه های استفاده از این شاخص ، تشخیص واگرایی بین AD و قیمت ها است ، که می تواند نشان دهنده یک روند معکوس قریب الوقوع در روند باشد.

یک مثال زمانی است که دوره های نزولی بیشتر از دوره های افزایش (نوارهای قرمز بیشتر از سبز) وجود دارد ، که می تواند شرایط بیش از حد فروش را نشان دهد. اگر شاخص ها عمدتا سبز باشند عکس آن صادق است.

17. Aroon Oscillator (AO)

نوسان ساز آرون یک شاخص است که حرکت و جهت یک روند را در ارتباط با سطوح قیمت اندازه گیری می کند.

هنگامی که قیمت ها در حال افزایش هستند ، AO نیز افزایش می یابد. وقتی قیمت ها کاهش می یابد ، کاهش می یابد.

تفاوت بین این دو خط نشان می دهد که آیا بیش از حد (یک عدد مثبت) یا بیش از حد (یک عدد منفی) خرید شده است.

ابتدا چه شاخص تکنیکال را باید یاد بگیرم؟

بسیاری از معامله گران جدید می خواهند بدانند که ابتدا چه شاخص فنی را باید یاد بگیرند. حقیقت این است که شاخص های مختلف را می توان برای موقعیت های مختلف استفاده کرد ، و اگر شما در حال شروع کار هستید ، دشوار است که بفهمید کدام یک برای شما بهترین است.

با این حال ، یک نقطه شروع بسیار مفید ، میانگین متحرک است ، مانند میانگین متحرک 50 روزه (به شرطی که بیش از حد هموار نباشد). به طور کلی ، شما می خواهید زمانی که MA از خط SMA خود عبور می کند ، خرید کنید و زمانی که زیر خطوط MA خود قرار گرفت ، بفروشید.

این قوانین همچنین می توانند در نمودارهای کوتاه مدت اعمال شوند زیرا به عنوان نقاط حمایت/مقاومت برای روندهای گسترده تر عمل می کنند.

میانگین متحرک 50 روزه رایج ترین و محبوب ترین نوع میانگین متحرک برای استفاده است ، عمدتا به این دلیل که به اندازه کافی طولانی مدت است که بتواند هرگونه سر و صدای کوتاه مدت را فیلتر کند ، اما هنوز نگاهی اجمالی به عملکرد قیمت در کوتاه مدت ارائه می دهد.

بسیاری از معامله گران از این به عنوان اولین شاخص خود هنگام ورود معاملات در بازه زمانی روزانه و همچنین تعیین ضررهای توقف استفاده می کنند.

منطق استفاده از MA در این روش این است که اگر مطمئن نیستید که قیمت ها در حال افزایش یا کاهش هستند ، نگاه به MA می تواند با روشن کردن اینکه کجا سطح حمایت/مقاومت بر اساس عملکرد گذشته استوار است ، همه چیز را روشن کند.

بهترین شاخص های تجزیه و تحلیل تکنیکال برای معامله گران روزانه چیست؟

بهترین شاخص های فنی برای معامله گران روزانه RSI ، Williams Percent Range و MACD هستند.

این اندازه گیری ها سطوح خرید/فروش بیش از حد را در نمودار نشان می دهد و می تواند به پیش بینی اینکه قیمت بعدی با توجه به عملکرد گذشته ، به کجا می رسد ، کمک کند.

با این حال ، آنها همیشه دقیق نیستند ، بنابراین اگر می خواهید سطح بالاتری از دقت هنگام انجام معاملات را داشته باشید ، مهم است که از آنها در کنار سایر شاخص ها استفاده کنید.

آموزش جامع تحلیل تکنیکال

بهترین شاخص های تکنیکال در فارکس چیست؟

بیشتر معامله گران فارکس از RSI ، MACD و Bollinger Bands به عنوان شاخص اصلی خود استفاده می کنند.

شاخص های دیگری نیز در بازار موجود است ، اما این سه شاخص بیشترین پیش بینی را برای پیش بینی تغییرات قیمت ارز دیجیتال در آینده دارند.

معامله گران فارکس چگونه می توانند از شاخص های تکنیکال و تجزیه و تحلیل فاندامنتال استفاده کنند؟

بهترین راه برای معامله گران فارکس برای استفاده از شاخص های فنی و تجزیه و تحلیل فاندامنتال ، مشاهده نمودارهای قیمت با استفاده از شاخص ها در کنار یکدیگر است.

یک معامله گر ممکن است با نگاه کردن به یک شاخص ، قیمت های آینده را پیش بینی کند و سپس بررسی کند که آیا این پیش بینی با آنچه در جنبه های اساسی اتفاق می افتد مطابقت دارد یا خیر.

معامله گران فارکس همچنین از شاخص های محبوب به عنوان راهی برای تأیید پیش بینی های خود قبل از انجام هرگونه معامله استفاده می کنند ، که ممکن است در صورت استفاده تنها از اصول اولیه نتوانند انجام دهند.

چند شاخص باید در نمودارهای خود داشته باشم؟

هیچ پاسخ روشنی برای این سوال وجود ندارد ، زیرا به سبک معاملات و استراتژی بستگی دارد.

با این حال ، بارگذاری بیش از حد شاخص های فنی می تواند منجر به سردرگمی و یک استراتژی تجاری نامرتب شود.

وقتی شاخص های زیادی روی نمودار وجود داشته باشد ، معامله گر ممکن است سیگنال های متناقضی دریافت کند که باعث می شود آنها عصبی شوند و از این که آیا پیروی از استراتژی تصمیم درستی است مطمئن نشوند.

علاوه بر این ، به سادگی فایده ای ندارد که چند شاخص داشته باشیم که اطلاعات یکسان یا مشابه را در نمودار نشان دهند.

آموزش جامع تحلیل تکنیکال

 

مدیریت

مهندس کیایی هستم با بیش از 12 سال سابقه در مدیریت و طراحی وبسایت همچنین بیش از 8 سال سابقه پیرامون ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازی انفجار آنلاین بازی اسلات آنلاین بازی تخته نرد آنلاین بازی پوکر آنلاین بازی رولت آنلاین بازی بلک جک آنلاین بازی پیش بینی فوتبال بهترین سایت بازی انفجار آنلاین سایت شرط بندی آنلاین سایت کازینو آنلاین کازینو آنلاین با درگاه مستقیم پوکر انلاین پوکر سایت پیش بینی فارسی سایت شرط بندی ایرانی تتل بت هات بت سایت بت ایرانی سایت پوکر انلاین
دکمه بازگشت به بالا